Telefon Cam Değişimi

Telefon Cam Değişimi

Telefon Cam Değişimi Son zamanlarda üretilen akıllı cep telefonlarının ekranları üretilirken son teknoloji ürünleri kullanılmaktadır. Son çıkan akıllı cep telefonlarında tuşu tamamen kaldırdılar ve sırf ekran olarak satışa sunuldu. Bu da yanında dezavantaj olarak ekran hassasiyetini getirmektedir. Dışarıdan gelen darbelere karşı akıllı cep telefonu ekranları hasara uğramakta ve kırılıp, çatlamakta. Full HD olarak tabir edilen yüksek çözünürlüğü, fazla sayıda pikseli, görüntü kalitesini ve milyonlarca renk gibi bir çok özelliği içinde barındıran akıllı cep telefonu ekranları hasara uğradığında, telefon cam değişimi harcamaları telefonun satış fiyatına yakın olabilmektedir.

Akıllı Cep Telefonlarının Camlarının değişim nedenleriAkıllı cep telefonlarında bulunan kırılgan ve büyük ekranların çoğu süre hasar sonucu oluşan kırılmalar ve çatlamalar sonucu değişimi olmaktadır. Fakat bazı durumlarda ekranlarda oluşan problemler sonucu yapılmaktadır. Akıllı cep telefon ekranların da renk kayması, bazı bölgelerinde renk değişimleri, piksel ölmesi benzer biçimde ekranda oluşan küçük nokta gibi renksizlikler, ekran aydınlatmasından oluşan parlaklık değişiklıkları, topyekün ekran kararması, çizilmesi benzer biçimde durumlar yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlar sonucu telefon cam değişimi gerekebilmektedir. Telefon cam değişimi telefoncuların hemen derhal her gün karşılaştığı bir vaziyet haline geldi. Teknik servisler ve telefon tamircileri de bu mevzuda git gide profesyonelleşmektedirler.

Telefon Cam Değişiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akıllı cep telefonunuzda oluşan problemler sonucu ekranın değişimi gerektiğinde öncelikle telefon markanızın yetkili veya resmi teknik servislerine başvurmanız sizin faydanıza olacaktır. Hem takılacak ekranın orijinal olma garantisi hem de yapılan işlemin garantili olması bu mevzuda en büyük avantajlardandır. Fakat fiyatın pahalı olması cep telefonu tamircilerine veya teknik servislerine gitme tercihi olabilir. Teknik servislere ya da telefon tamircilerine gittiğinizde dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan en önemli şeylerden biri yedek parça kalitesi ve telefon cam değişiklik işleminin ustalaşmış cihazlarla yapılmasıdır. Kalitesiz alınan ve cihaza takılan vizyonun en minik bir darbede kırılması mümkündür ve yine başınıza masraf açabilmektedir. Zira telefon cam değişimi işlemini emin ve isini iyi bilen yerlerde yaptırmak gerekir.

Teknisyen

iPhone Ekran Değişimi Teknik Servisi

Sadece kırık, çatlak, çizik ufak hasarlı ekranların LCD panel değişimine gerek kalmadan ön cam değişimi yapılabildiğini biliyor muydunuz ?

Son Girdiler Teknisyen (_)

iPhone 5s Ekran Cam Değişimi

Yorum yapın

Bizi Arayın