iPhone Güncelleme Sorunu

iPhone Güncelleme Sorunu

iPhone Güncelleme Sorunu dünyaca ünlü Apple markasına ait telefon serisi iPhone telefonları, piyasadaki en geniş yazılım desteğine sahip cihazlar arasında her almaktadır. İphone telefonlar, android işletim sistemli telefonlar ile kıyaslandığında daha sık ve özdeş zamanda da daha pek çok vakit güncelleme almaktadırlar. Durumun böyle olması neticesinde de iphone telefon kullanıcılarının en çok karşılaşmış oldukları problemlerden bir tanesi de iPhone güncelleme sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Güncelleme desteği her ne kadar çok iyi olsa bile güncellemeler esnasında problem yasayan pek çok kullanıcı Mevcut. Bu anlamda kullanıcıların en çok karşı karşıya kalmış oldukları problemlerden bir tanesi de güncelleme ekranının yükleme çubuğunda donması meselesidir. Şimdi gelin bu sorun üzerinde duralım ve bu meselesi yaşayan kullanıcılara yardımcı olmaya çalışalım.

iPhone Güncelleme Ekranının Donması 

Temelde bu problem her ne kadar sık yaşanıyor olsa da nihayet noktada karşılaşılan bir problem olarak değerlendiriliyor. Telefonunuza gelen güncellemeleri indirdiğinizde yükleme sistemleri de hazırlandıktan sonra artık nihayet derece olan güncelleme yüklemeye Dizi geliyor. Bu noktada karşınıza gelen ekranda Apple logosunun alt kısmında bulunan çubuğun dolması ile beraber güncelleme işlemi bitirmiş oluyor. Bununla beraber donma problemi yaşandığında kullanıcılar umumi bakımından bu meselesi aşmayı muvaffak olamıyor.

iPhone Güncelleme Sorunu
iPhone Güncelleme Sorunu

Peki, bu şekilde donma ile alakalı olarak iPhone güncelleme meselesi nasıl giderilir? Şimdi bu konu konusunda detaylara değinelim.

Güncelleme Çubuğu İlerlemiyorsa Ne Yapılması Gerekir?

Bu konuyla alakadar olarak öncelikle şunu Anlatım etmemiz gerekir ki güncellemenin tamamlanması akıllı telefonunuzdaki uygulama sayısına ve sisteminizin bağlantılarına bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle de logonun alt kısmında bulunan çubuğun bir müddet sürek etmemesi halinde öncelikle belli bir müddet beklemeniz gerektirme edecektir. Bunun için ilk aşamada cihazınızı şarja takın ve bu şekilde beklemeye sürek edin. Şayet beklemenize Karşın telefonunuz uzun bir müddet bu ekranda kalıp ilerleme göstermiyorsa başka bir deyişle bir donma Laf konusu ise bu noktada denemeniz şart olan ilk metot telefonunuzu yeniden başlatmayı tecrübe etmek olmalıdır. Telefonunuzu yeniden başlattığınızda güncelleme yeniden sürek etmeye başlayacaktır. Tekrar özdeş şekilde donma probleminin yaşanması halinde Diğer bir deneme aşamasına geçmemiz gerekmektedir. Çünkü bu aşamada telefonun yükleme aşamasını geçememesi nedeniyle yüksek bir ihtimalle açılmayacaktır.

iPhone Güncelleme Sorunu
iPhone Güncelleme Sorunu

Güncelleme Ekranı Donduğunda Ne Yapılmalı?

Şimdi yapmamız şart olan bir sonraki aşamaya geçmek olmalıdır. Burada yapılması şart olan ilk ameliye telefonu yeniden başlatmaya zorlamanız olacaktır. Bunun için ise şu ameliye adımlarını takip faktörüz gerekmektedir:

– Iphone serisinin 6s ve eski model telefonlarında, “Home Tuşu & kuvvet Tuşu” kombinasyonunu kullanıp kurtarma modu için Apple logosunun gelmesi için beklenmesi gerekiyor. Bunun için vasat 10 saniye bu tuşlara basılı tutmanız halinde ameliye bitirmiş olacaktır.

– Serinin Yepyeni modelleri olan iphone 7 ve daha üst modellerinde ise Home tuşunun değiştiğini görüyoruz. Bu telefonlarda bu işlemi sağlamak için; “güç tuşu & ses kısma” tuşlarının kullanılması gerekiyor.

Uygulamış olduğumuz zorlu yeniden başlatma işlemi akıllı telefonların ön belleklerinin temizlenmesini sağlayarak işlemlerin başa alınmasını sağlayacaktır. Telefonunuzda yer Meydan hiçbir dosyanın bu ameliye ile silinmesi gibi bir vaziyet Laf konusu değildir. sadece telefon, bir nevi bizzat kendini kurtarma işlemi gerçekleştirmektedir.

bütün marka ve model telefonların bozukluk ve sorunlarını gidermede başarılı bir ekip olarak sizlere hizmet sunan telefon hastanesi olarak; yaşamış olduğunuz iphone güncelleme sorunu konusunda problemlerde de her vakit yanınızda yer alarak sizlere yardımcı olacağız. Bize dinlediğiniz vakit telefon numaralarımız üzerinden; diler sesli arama, dilerseniz de whatsapp yolu üzerinden erişebilirsiniz.

Teknisyen

iPhone Ekran Değişimi Teknik Servisi

Sadece kırık, çatlak, çizik ufak hasarlı ekranların LCD panel değişimine gerek kalmadan ön cam değişimi yapılabildiğini biliyor muydunuz ?

Son Girdiler Teknisyen (_)

iPhone Ücretleri Ne Zaman Düşer?

Yorum yapın

Bizi Arayın