iPhone Ekran Renk Kayması

iPhone Ekran Renk Kayması

iPhone ekran renk kayması çoğu iphone kullanıcısının ortak şikayetidir. Özellikle kamera kullanımı sırasında, çok daha net gözlemlenebilen renk kayması kullanıcılar için çok can sıkıcı olabiliyor. Kırmızı, yeşil ve sarı renklerin birbirine karışması ve kamera çalışırken mor renge dönen ekran, iphone’ların donanımsal bir arızası olarak ortaya çıkıyor. Bu durumla karşılaşan kullanıcılar, sorunun nerden kaynaklandığı konusunda endişe duyuyor.

iPhone Renk Kayması Nasıl Giderilir ?

Cihazınıza servise götürmeden önce, renk kaymasını düzeltmek için bazı şeyleri yapmayı deneyebilirsiniz. Öncelikle ayarlar menüsünden telefon ekranının renk tonlamasını ayarlayabilirsiniz. Ayrıca cihazın ışık ayarlarını değiştirebilirsiniz. Bunlar işe yaramadıysa telefonunuzu boot edip, işletim sistemini yeniden yükleyebilirsiniz, ancak bu işlem için gerekli bilgiye sahipseniz yapmanız tavsiye edilir.

iPhone Ekran Renk Kayması
iPhone Ekran Renk Kayması

Aksi halde, telefonunuzda daha ciddi sorunlara yol açabilirsiniz. İphone ekran renk kayması tüm bu işlemlere rağmen düzelmediyse, ekran değişimi yaptırmak çözüm olabilir. Bunun için cihazınız garanti kapsamında ise yetkili servislerden destek alabilirsiniz. Ekranın orijinal parça ile değişimi yapıldıktan sonra, şikayetiniz büyük olasılıkla çözümlenecektir. Apple’ın İphone ekran renk kayması için sunmuş olduğu çözümler arasında, cihazınızın otomatik parlaklık özelliğinin açık tutulması ve telefonu kullanmadığınız sürelerde ekranın kapatılması bulunuyor.  Kısaca, ekran kaymalarının önüne geçmek için otomatik parlaklık özelliğini sürekli açık tutarak, en düşük sürede kullanmak üzere ayarlamak ve telefonunuzu bu şekilde kullanmak uzun vadede ekranınız için faydalı olacaktır.

iPhone Cihazınız Uzman personelimiz sayesinde tüm müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak için çalışıyoruz. Firmamız 12 senedir bakım, onarım ve değişimi hizmetleri vermektedir. Değişiklik sırasında kullanılan parçalar %100 orijinaldir. Kaliteli hizmeti en uygun fiyata sunan firmamız, müşterilerimizin memnuniyeti için temiz ve titiz bir ustalıkla çalışmaktadır. Değişiklik sırasında telefonun LCD ekranı işlem görmediği için renk ve parlaklık kalitesinde herhangi bir problem olmaz.

iPhone 6s Ekran Cam Değişimi

iPhone 7 2017 Yılları Arasında En Çok Tutulan Telefonlar Arasına Girmeyi Başarmıştır. iPhone  Ekran Değişimi , iPhone  Cam Değişimi , iPhone  Batarya Değişimi , iPhone  Şarj Soketi Değişimi , iPhone  Hoparlör Değişimi , iPhone Mikrofon Değişimi , iPhone  Anakart Değişimi , iPhone  Kasa , iPhone  Arka Kamera Değişimi , iPhone  Ön Kamera Değişimi Arızaları’ndada Yardımcı Olmaktayız.

Teknisyen

iPhone Ekran Değişimi Teknik Servisi

Sadece kırık, çatlak, çizik ufak hasarlı ekranların LCD panel değişimine gerek kalmadan ön cam değişimi yapılabildiğini biliyor muydunuz ?

Son Girdiler Teknisyen (_)

Yorum yapın

Bizi Arayın