iPhone Batarya Değişimi Nasıl Yapılır ?

iPhone Batarya Değişimi Nasıl Yapılır ?

iPhone Batarya Değişimi Nasıl Yapılır Piyasadaki bütün akıllı telefonların pillerinin belli bir ömrü vardır ve ne yazık ki hiç bir pil ömrü sonsuza dek sürmemektedir. iPhone marka telefonunuzun kullanıma bağlı olarak belli bir süre sonunda pil ömrü biter ve değişmesi gerekir. Telefonunuzun pil göstergesi yüzde 80 iken bir anda yüzde 30’lara veya yüzde 20’lere düştüğünü görebilirsiniz.

Veya pil göstergesi sürekli olarak yüzde 100’ü gösterirken siz telefonu kullandığınız sırada bir anda kapabilir. Ya da telefonunuzu şarj ederken yüzde 40’ta görünen pil göstergesi birden yüzde 90’ı gösterebilir. Şarjdan çıkarttığınızda yüzde 50’ye hemen düşebilir. Bu veya bunlara benzer durumlarda pilinizin ömrü bitmiş veya sonlarına geldiğini göstermektedir. Pil değişimi sonrası telefonunuzun şarj süresi eski performansına kavuşmaktadır.

iPhone Batarya Değişimi Nasıl Yapılır

iPhone pilinizin ömrümü dolu mu? Telefon tamirhanesini ziyaret etmek ve yüksek ücretler ödemek istemiyorsanız, iPhone pilinizi kendiniz değiştirebilirsiniz.Hiçbir lityum iyon pil sonsuza kadar sürer. iPhone yaş olarak, pil ömrü azalır. Bu, beklenmedik kapanma ve cihazınızın çalışmasında yavaşlama yaşayacağınız anlamına gelir.

Para durumunuza ve boş zamanınıza bağlı olarak, güncel olmayan bir iPhone pilini değiştirmenin çeşitli yolları vardır.

 1. Cep Hastanesine gidebilirsiniz.
 2. Herhangi bir telefon dükkanına gidebilirsiniz.
 3. Kendin değiştirebilirsin.

Cep Hastanesi iPhone Pil Değiştirme

Telefonunuzun garantisi kalırsa, pil Apple Yetkili Servisi tarafından ücretsiz olarak değiştirilecektir. Garanti süresi dolduysa, yetkili servis iPhone pilini 129 ₺ karşılığında değiştirecektir.

iPhone 7 Pil Değişimi Nasıl Yapılır

iPhone Bataryası Değiştirme

iPhone bataryasının çıkarılması ve değiştirilmesi zordur. Esnek kablolar kolayca kopabilir. Bu yüzden dikkatli bir şekilde ilerleyin.

gerekli malzemeler

Gerekli aletler ve parçalar

Bataryayı kendiniz değiştirmeye karar verdiyseniz yalnızca yeni bir bataryaya değil, aynı zamanda bazı araçlara ihtiyacınız olacak.

 1. iPhone Bataryası
 2. Metal toplayıcı
 3. Yıldız telefon tamir tornavida seti
 4. Pentalobe yıldız tornavida
 5. Spudger (Levye)
 6. Cımbız
 7. Yapıştırıcı
 8. Kurutucu, ısı tabancası veya ısı yastığı

Teknisyen

iPhone Ekran Değişimi Teknik Servisi

Sadece kırık, çatlak, çizik ufak hasarlı ekranların LCD panel değişimine gerek kalmadan ön cam değişimi yapılabildiğini biliyor muydunuz ?

Son Girdiler Teknisyen (_)

Yorum yapın

Bizi Arayın